NE ARAMIŞTINIZ?

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Avantajlar

  • Nefes alabilirlik özelliği üst düzeydedir.
  • Akıllı tekstiller sayesinde kişiye özel termal konfor ortamı sunar.
  • Doğal nem ve ısı dengesi sağlar.
  • Çabuk kuruma özelliği gösterir.
  • Sürekli çalışan bir mekanizmaya sahiptir ve zamanla performansını kaybetmez.
  • Enerji tasarrufu sağlar, klima gibi cihazların kullanımını azaltır.
  • Yıkanabilir özelliktedir.

Filozofi

KİŞİYE ÖZEL TERMAL KONFOR İLE EN RAHAT UYKU DENEYİMİ

Doğadan ve Yaşamdan İlham Alan Teknoloji

Doğa, farklı özelliklere sahip birçok canlıyı barındırır. Doğada var olan canlıları mühendislik yöntemleri kullanarak çözümlemek, canlıların biyolojik yapı, hareket ve diğer işlevlerini mühendislik bilgisi içinde açıklamak Biyomimetik olarak tanımlanır.

Biyomimetik ile çeşitli robotlar, makineler, cihazlar ve sistemler tasarlanmaktadır. Biyomimetik yaklaşımının tekstil alanında kullanımı da oldukça yaygındır. Örneğin; lotus yapraklarının kendi kendini temizleme ve hidrofob özelliğinden esinlenerek bu özellikte tekstil ürünleri geliştirilmiştir. Benzer şekilde yanardöner renklere sahip olan Morpho kelebeğinin kanadında bulunan özel yapı, gelen ışığın şiddetini artırmakta ve rengin daha parlak görünmesini sağlamaktadır. Bu teknoloji de günümüzde moda alanında kullanılmaktadır.

Customood teknolojisi de bu felsefenin bir ürünü olarak, insan derisinin canlı yapısı ve sahip olduğu nefes alabilme özelliği incelenerek uzun çalışmalar sonucunda Boyteks tarafından hayata geçirildi.

Customood Yatak Kumaşı Nasıl Çalışır?

Customood yatak kumaşı sıcaklık ve neme karşı duyarlıdır. Böylece değişen sıcaklık ve nem koşullarına adapte olabilen farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Customood yatak kumaşının yapısı tıpkı nefes alabilen bir insan derisi gibi nem ve sıcaklığın derecesine göre açılıp kapanma özelliği gösterir. Terlemenin olduğu fazla nemli ortamlarda açılan kumaş yapısı nemi çok hızlı bir şekilde buharlaştırır. Fazla nem ve sıcaklık gibi istenmeyen parametreler ortamdan kaybolduğunda ise kumaş tekrar eski halini alır. Customood yatak kumaşı aynı zamanda kişiye özel olarak çalışır ve aynı ortamda uyuyan bireylere farklı sıcaklık ve nem dengesi sağlayarak gerçek anlamda kişiselleştirilmiş bir uyku ortamı sunar.

Özellikler

Boyteks’e Özel

Hava Geçirgenliği

Kalıcı Özellik

Konfor

Test Raporları

Yıkanabilir