NE ARAMIŞTINIZ?

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Avantajlar

  • Uyku esnasında vücut iletişimini destekleyerek vücudun yenilenmesine katkı sağlar.
  • Kişinin uyku sırasında daha az stres altında olmasını sağlar.
  • Vücudun rahatlamasına yardımcı olur.
  • Kişinin kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur.
  • Sabahları daha zinde ve enerjik uyanmaya yardımcı olur.
  • Vücut içi iletişim sayesinde dengeyi ve konsantrasyonu arttırır.
  • Vücut kondisyonunu güçlendirmeye ve mekanik dengeye yardımcı olur.

Video

Filozofi

Bioritminizi Düzenleyin!

İnsan Vücudundaki İletişim

İnsan vücudu mükemmel yapısıyla yüzyıllardır çözülmeye çalışılan mucizevi bir mekanizmadır. Bu mekanizma çeşitli kimyasal ve fiziksel olaylarla canlılığını sürdüren doku ve organlardan oluşan sistemler bütünüdür. Vücudumuzun sağlıklı, uyumlu ve dengeli olması vücut sistemlerinin birbirleriyle iyi iletişim halinde olması ile sağlanır. Kişinin kendisini uykusuz, stresli, yorgun, bitkin ve halsiz hissetmesi vücuttaki iletişim eksikliğinin sonuçları olarak karşımıza çıkar. İyi bir iletişim de yüksek performans, motivasyon, konsantrasyon ve yaşam sevincini beraberinde getirir. Vücuttaki bu iletişim, vücut meridyenleri sayesinde sağlanır. Bu meridyenler  vücudun yüzeyinde bulunan iletişim kanallarıdır. Vücut içerisindeki iletişimi düzenlemek için hareket terapisi, meditasyon, taş terapisi ve akupunktur gibi pek çok alternatif terapi yöntemleri geliştirilmiştir. Bu çeşitli yaklaşımların ortak noktası vücuttaki iletişimi destekleyerek, kişinin kendisini daha iyi ve yenilenmiş hissetmesine katkı sağlamaktır. Akupunktur ve taş terapilerinde olduğu gibi, vücut iletişimine destek olmak ve insan vücudunun rahatlamasına katkı sağlamak amacıyla doğadaki özel minerallerden yararlanılarak Biorytmic Sleep yatak kumaşı geliştirilmiştir.

Mineraller ve Biorytmic Sleep Yatak Kumaşı

Boyteks tarafından geliştirilen Biorytmic Sleep yatak kumaşı doğada bulunan ve belli bir enerjiye sahip minerallerin belirli geometrik yapıda bir araya getirilmesi ile elde edilmiştir. Günlük hayattaki stres, yoğun iş temposu, uykusuzluk, yorgunluk, halsizlik v.b. pek çok sebep vücutta iletişim düzensizliğine sebep olur. Biorytmic Sleep’in geliştirilmesindeki amaç; çeşitli sebeplerle azalan vücut iletişimini uyku esnasında düzenlemektir.

Biorytmic Sleep’in Stress Üzerindeki Etkisi

Bioritmik yatak kumaşının uyku esnasında ve sonrasında, stress üzerine etkisi, EDA (Electrodermal Activity)  yöntemiyle incelenmiştir. EDA yöntemiyle bu kumaşın stresi azaltmada ve güne stressiz olarak başlamada etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Özellikler

Anti-Stres

Boyteks’e Özel

Test Raporları

Yıkanabilir

Zindelik