NE ARAMIŞTINIZ?

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Avantajlar

  • Sıradan antibakteriyel uygulamalardan farklı olup tamamen doğal bir uygulamadır.
  • Zararlı bakteri, mantar ve akarların çoğalmasını etkin bir şekilde engelleyerek doğal bir koruma sağlar.
  • Toz akarların alerjik etkilerini azaltmaya yardımcı olur.
  • Bakterilerden kaynaklanan kötü koku oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.
  • İnsan sağlığına hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

Filozofi

Bakterilere Karşı Doğal Çözüm

Probiyotik Bakteri Nedir?

Her ne kadar bakterilerin büyük çoğunluğunun hastalıklara yol açtığı bilinse de onların her zaman zararlı varlıklar olduğu anlamını çıkaramayız. Zararlı olanların yanında vücudumuzda bizimle barışık yaşayan pek çok dost bakteri türü de bulunmaktadır. Bunlar hastalıklara neden olan patojen bakterilere karşı bizi korumaya yardımcı olurlar. Korunmaya yardımcı olan yararlı bakteriler; insan, hayvan veya bitkiler için patojen veya toksik olarak kabul edilmezler.

İşte probiyotikler de bu zararsız organizmalar arasında yer alır. Probiyotik bakteriler zamanla ortamdaki besin kaynakları sayesinde çoğalır ve zararlı bakterilerin yaşam alanlarını ele geçirerek istenmeyen mikroorganizmaların çoğalma hızını kontrol ederler ve doğal yaşam dengesine yardımcı olurlar. Sonuç olarak başta gıda olmak üzere birçok alanda kullanılan probiyotik ürünler doğal içeriği sayesinde zararlı bakterilerin büyüme ve üreme şansını ortadan kaldırır.

Peki Boyteks Proactive Yatak Kumaşını Nasıl Yapıyor?

Yataklar, yaşam alanlarında zararlı bakterilerin en kolay ve hızlı olarak çoğalabileceği yerlerdir. Büyük miktarda kir ve toz tutma özelliğine sahip olan yatakların üzerinde bulunan toz ve kirler, bakteri ve ev tozu akarları için ideal besin kaynaklarını oluştururlar. İnsan sağlığı için taşıdığı bu riskten yola çıkarak probiyotik teknolojisini yatak kumaşına getiren Boyteks, zararlı bakterilere karşı tamamen doğal bir koruma sunarak sağlıklı bir yaşama adım atmanızı sağlıyor. Bu teknolojiye “Proactive” denmektedir. Peki Boyteks bunu nasıl yapıyor? Son teknolojiyle donatılmış tesislerde özel yöntemler kullanılarak yatak kumaşlarına uygulanan probiyotik bakteriler ortamdaki besin kaynakları sayesinde çoğalıyor ve zamanla daha da çoğalan probiyotik bakteriler, zararlı bakterilerin yaşam alanını ele geçirerek besin kaynaklarını tüketiyor. Besin kaynakları tükenen ve kendilerine yaşam alanı bulamayan zararlı bakteriler de zamanla doğal yollarla ortamdan uzaklaşıyor.

Özellikler

Anti Bakteriyel

Anti-Akar

Çevre Dostu

Doğal

Hijyenik

Yıkanabilir