NE ARAMIŞTINIZ?

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Avantajlar

  • Kalıcı manyetik özelliğe sahiptir.
  • Alternatif bir terapi yöntemidir.
  • Melatonin (uyku) hormonunu destekler.
  • Kortizol (stres) hormonunun azalmasına yardımcı olur.
  • Derin uyku süresini artırmaya yardımcı olur.
  • Uykuya dalma süresini kısaltır.
  • Eklem ve kas ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur.
  • Güne enerjik başlamaya katkı sağlar.
  • Yıkanabilir özelliktedir.

Video

Filozofi

Uykunun Yörüngesi

Magnerest yatak kumaşı size bilimsel olarak test edilmiş ve onaylanmış bir manyetik terapi sunar. Daha iyi uyku için melatonin hormonunu artırmaya yardımcı olur. Konfor, Magnerest’in çevresinde döner.

Manyetik Alan Eksikliğinden Olumsuz Etkilenmeyin

Teknolojinin ve yeni yaşam stillerinin etkisinde kalan dünya hızla degişiyor. Zamanın ruhunu okumak ve hayatın ritmini yakalamak isterken vücudumuz her zamankinden daha fazla yoruluyor ve bu durumdan uyku düzenimiz olumsuz etkileniyor.

Uzayda dünyamızı çevreleyen bir manyetik alanın varlığı, tıpkı yer çekimi gibi kanıtlanmış bir bilimsel gerçek. Pusulaların farklı yerlerde aynı yönü göstermesi de yerküreden gökyüzüne kadar devam eden bu manyetik alanının varlığını gösteren kanıtlardan sadece biri. Canlı ya da cansız tüm varlıklar kendi manyetik alanlarına sahip ve her şey kendi manyetik alanıyla birlikte “Manyetosfer” adındaki bu manyetik alanının etkisi altında ve bu manyetik alanın etkisi azalıyor.

Manyetik alan eksikliğinin olumsuz etkilerini azaltmak için Boyteks tarafından geliştirilen Magnerest yatak kumaşıyla, manyetik alan eksikliğinden daha az etkilenmek ve uyku sırasında kazandığınız enerjiyle yaşamınızı daha verimli kılmak mümkün.

Magnerest’le Uyku Boyunca Manyetik Terapi

İnsan vücudundaki manyetik alan, biyoelektrik yüklerinin hareketinden meydana gelir. Insanlar kendi manyetik alanları yanında doğal olarak yaşadıkları çevrenin de manyetik alanının etkisi altındadır ve insan vücudu yeryüzünün manyetik alanı ile uyum içinde hareket eder.

Fakat bu uyum çeşitli nedenlerden dolayı bozulabilir. “Manyetik Alan Eksikliği” olarak adlandırılan bu durum üzerine birçok bilimsel çalışma yapılmıştır.

Yapılan çalışmaların en çok bilinenlerinden biri, Japon hekim Prof. Dr. Nakagawa’nın* 10 binden fazla hasta üzerinde gerçekleştirdiği çalışmadır. Bu çalışma sonucunda Nakagawa, ortaya çıkan pek çok sorunun kaynağı olarak insan organizmasını çevreleyen bu manyetik alanın aşırı zayıf olmasını göstermiştir.

İki kez Nobel Ödülü almış olan Amerikalı Linus C. Pauling** ise kanda bulunan demir içerikli hemoglobinin manyetik özellikler taşıdığını kanıtlamıştır. Manyetik alanların etkisi sonucunda kan dolaşımı hızı artmaktadır. Böylece hücre yapılarına daha fazla oksijen ve besin nakli sağlanmaktadır.

Boyteks, günümüz dünyasındaki manyetik alan azalmasından kaynaklanan olumsuzlukların giderilmesine yardımcı olmak için Magnerest yatak kumaşını geliştirdi. Uyku hormonu olarak da adlandırılan melatonin hormonu, manyetik alandan direkt olarak etkilenmektedir. İyi ve saglıklı bir uyku için melatonin hormonunun ve manyetik alanın belirli bir seviyede olması gerekir. Magnerest yatak kumaşının oluşturduğu manyetik alan ile uyku süresince manyetik etki sağlanarak melatonin hormonu artırılır. Uyku boyunca süren bu manyetik terapi, kortizol (stres) hormonunu azaltmaya ve ağrıların dindirilmesine yardımcı olur. Bu sayede uyku kalitesi desteklenir ve daha zinde olarak uyanmaya katkı sağlanır.

Magnerest Teknolojisi

Boyteks tarafından geliştirilen Magnerest yatak kumaşının oluşturduğu manyetik alan dalgalar halinde vücudu etkiler.
Magnerest yatak kumaşının olumlu etkileri bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmiştir. Test sonuçlarına göre melatonin hormonunu artırdığı ve uyku kalitesini desteklediği görülmüştür.

Özellikler

Sağlık

Manyetik

Boyteks’e Özel

Kalıcı Özellik

Tahriş Etmez

Test Raporları

Yıkanabilir