NE ARAMIŞTINIZ?

Thermatone
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Avantajlar

  • Termokromik iplikler kullanılmıştır.
  • Sıcaklıkla renk değiştirmektedir.
  • Sıcaklık ortadan kalktıktan sonra eski rengine döner.
  • Aynı yatak kumaşında renk ve desen zenginliği sunar.
  • Yıkama dayanımına sahiptir.

Filozofi

Renk, tekstil ve moda tasarımında önemli bir role sahip olan temel kavramlardan biridir. Geçmişten günümüze, renk kavramının tekstil ve moda tasarımındaki etkilerine dair tekstil sanatçılarının ve moda tasarımcılarının çalışmalarında da gözlemlenebilen birçok örnek bulunmaktadır. Bununla birlikte renk kullanımı sezon etkileri, eğilimler, toplumsal değişimler ve teknolojik gelişmeler gibi birçok etkiyle çeşitlilik göstermektedir.

Günümüzde teknolojik gelişmelerin tekstil ve moda endüstrisinde güçlü bir etkisi vardır. Termokromik malzemelerin gelişiminin tekstil üzerindeki etkileri renk kullanım senaryolarındaki değişimlere örnek olabilecek etkilerden biridir. Termokromik tekstiller; dışarıdan gelen bir uyaran (sıcaklık) etkisi ile renk değiştirme özelliğine sahip akıllı tekstil materyalleridir.

ThermaTone, termokromik ipliklerin yatak kumaşı ile buluşmuş halidir. Bu sayede yatak kumaşındaki renk kavramına yeni bir boyut kazandırılmıştır. ThermaTone ile artık yataklarınız sıcaklık ile farklı renklere bürünebilecektir.

Özellikler

Termokromik

Yıkanabilir