NE ARAMIŞTINIZ?

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Avantajlar

  • Doğal alerjen kontrolünü destekler
  • Evcil hayvan alerjenlerini azaltmaya yardımcı olur: Köpek ve kedi tüyü alerjenleri
  • Yapısında bulunan probiyotikler alerjenleri besin kaynağı olarak kullanır ve böylece ortamdaki alerjen oranını azaltmaya yardımcı olur
  • İnsan sağlığı için tamamen zararsızdır

Filozofi

Evcil Hayvanınızla Mutlu Bir Yaşamın Tadını Çıkarın!

Evinizde evcil bir hayvan olması harika bir şey olabilir. Arkadaşlık, eğlence ve koşulsuz sevgi sunan sevimli dostunuzla ortak yaşamınızda kuşkusuz birçok güzel anı biriktireceksiniz. Ancak, bu uzun süreli ortak yaşamda alerji semptomları yaşayabileceğinizi unutmayın. Bu tür sorunları kontrol altında tutmak, onlarla hayatın tadını çıkarmaya devam edebilmeniz için önemlidir. Aranızda derin bir bağ olduğunu biliyoruz. Böylesine hayatımızın bir parçası olmuş dostlarımızı da doğal olarak yaşam alanlarımızdan uzak tutmamız beklenemez. Bazen yatağınızı bile sevimli arkadaşınızla paylaşıyor olabilirsiniz. Evcil hayvan sahibi olarak yatağınızı seçerken konfor ve tasarım gibi genel kriterlerin dışında farklı beklentileriniz de olmalı. İşte bu yüzden Boyteks, evcil hayvanınızla ortak yaşamınızı destekleyen Pet Friendly yatak kumaşını geliştirdi.

Pet Friendly Yatak Kumaşı Nasıl Çalışır?

Pet Friendly yatak kumaşı özel bir mikrokapsül teknolojisine sahiptir. Pet Friendly’nin yapısında bulunan mikrokapsüller, probiyotik sporları barındırır. Mikrokapsülleme işlemi, bu özel içeriği sürtünme ile tetiklenerek serbest kalana dek buharlaşma, oksidasyon ve kirlenmeden koruyan mikro boyutlu bir koruma sunar. Bu teknoloji, mikro boyutlu parçacıkların lif yüzeyine yapıştırılmasının yenilikçi bir formudur. Böylece gıda kaynakları ile temasta olan sporlar probiyotik bakterilere dönüşür. Probiyotikler alerjenleri besin kaynağı olarak kullanır ve sonuç olarak ortamdaki alerjen miktarı doğal olarak azaltılmış olur.

Evcil Hayvan Alerjisine Ne Sebep Olur?

Bağışıklık sisteminin rolü virüs ve bakteri gibi yabancı maddeleri bulmak ve onlardan kurtulmaktır. Bu tepki normalde vücudumuzu tehlikeli hastalıklardan korumaya yarar. Evcil hayvan alerjisi olan kişiler aşırı duyarlı bağışıklık sistemine sahiptir. Hassas bağışıklık sistemi, evcil hayvanın idrarında, salyasında ya da deri döküntüsünde bulunan zararsız proteinlere tepki verebilir. Bu tepki sonucu ortaya çıkan semptomlar alerjik bir reaksiyondur; alerjik reaksiyonlara neden olan maddelerse alerjenlerdir. Evcil hayvan alerjenleri mobilyalar ve özellikle yatak gibi yüzeylerde birikebilir ve varlıklarını uzun süre koruyabilirler. Alerjenlerin yaşam alanlarında ve yüzeylerdeki miktarı birkaç ay boyunca yüksek oranda seyredebilir. Evcil hayvan alerjenleri, alerjenlerin tutunduğu ortam havasına da karışabilmektedir. Bu durum, toz alma, süpürme veya diğer ev faaliyetleri sırasında gerçekleşebilir. Yayılan alerjen parçacıklar uzun süre havada asılı kalabilir.

Özellikler

Boyteks’e Özel

Doğal

Hijyenik

Mikrokapsül

Çevre Dostu

Tahriş Etmez

Alerjen Kontrolü

Yıkanabilir

Test Raporları