NE ARAMIŞTINIZ?

Lanolin
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Filozofi

Doğadan Gelen Mükemmel Yumuşaklık

Koyun Yününden Lanolin

Lanolin’in tarihi insanların koyun yününden elde ettikleri maddeyi ilk defa kullanmaya başladıkları 8000 yıl öncesine dayanmaktadır ve aynı zamanda yün mumu veya yün yağı olarak da bilinmektedir. Lanolin yatak kumaşı doğal yapısı ile hassas ve gergin ciltlerin nem dengesine katkı sağlar ve içerisindeki lanolin maddesi cilde yumuşaklık ve esneklik kazandırır. Boyteks tarafından geliştirilen Lanolin yatak kumaşı şimdiye kadar dokunduğunuz en yumuşak yatak kumaşıdır ve nemlendirici etkisiyle de üstün bir uyku konforu sağlar.

Boyteks, doğal bir uyku teknolojisine daha imza atarak, yünün rafine edilmesiyle elde edilen, cilt üzerinde mükemmel nemlendirici etkisi olan bu teknolojiyi Lanolin yatak kumaşlarına uygulamıştır. Bu mucizevi etkiden ilham alınarak geliştirilen Lanolin yatak kumaşları mükemmel pürüzsüz bir tuşe sağlar.

Lanolin yatak kumaşının bazı özellikleri

  • Mükemmel bir yumuşaklığı sahiptir.
  • Doğal bir nemlendiricidir.
  • Cilt yüzeyinin pürüzsüzleşmesine katkı sağlar.
  • % 100 doğal bir üründür.
  • Ekolojiktir.
  • Yıkamaya dayanıklıdır.

Bütün bu doğal yapısının bir sonucu olarak, Lanolin ekolojik tekstil ürünleri için geliştirilen G.O.T.S (Global Organic Textile Standard) ve Oeko-Tex Standart 100’e tamamen uygundur.

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda yapılan test sonuçlarına göre Lanolin yatak kumaşının ciltte herhangi bir irritasyon ve sitotoksit etkiye neden olmadığı tespit edilmiştir.

Özellikler

Çevre Dostu

Doğal

Mükemmel Dokunuş

Test Raporları

Yıkanabilir

Zindelik