NE ARAMIŞTINIZ?

Hemp
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Video

Filozofi

Doğanın Yeşil Örtüsü Şimdi Yatak Odalarında 

Binlerce ürüne dönüşen, 10 binlerce fayda sağlayan kenevir şimdi de yatak kumaşında. Kenevir, geleceğin en önemli malzemeleri olan doğal lifler arasında en başta sürdürülebilirlik açısından öne çıkıyor. Boyteks’in ürün ailesine katılan HEMP yatak odalarına doğallığın yanında başka özellikler de getiriyor.

Kenevir En Doğal Liflerdendir

Sürdürülebilirlik, dünyanın sürekli değişen doğasındaki en önemli değerdir. İnsanların doğa üzerinde yarattığı bazı olumsuz etkilere karşın, doğa insanlara karşı çok cömert olmaya devam etmektedir. Gelecek için mümkün olan en iyi seçimleri yapmak ve bunları kullanmak bizim sorumluluğumuzdadır.

Kenevir ile Uyku Hiç Olmadığı Kadar Doğal ve Huzur Dolu

Kenevir ile beraber, yatak kumaşı yeniliklerine yeni bir öğe eklenmiştir. Kenevirin ana maddesi olan kenevir lifleri işlendiğinde son derece etkili avantajlar sunar

  • Kötü kokuları uzaklaştırır.
  • İnsan cildine uyumludur.
  • Nefes alan yüzeyler yaratır.
  • Doğal yapısı ile çevreyle dosttur.

Sürdürülebilirlik, Dünya’nın sürekli değişen yapısındaki en önemli değerdir. İnsanların doğa üzerinde yarattığı bazı olumsuz etkilere rağmen, doğa insanlara karşı çok cömert olmaya devam ediyor. Gelecek için mümkün olan en iyi seçimleri yapmak ve bunları kullanmak bizim sorumluluğumuzdadır. Boyteks tarafından sunulan bu yeni kumaş ile uykular her zamankinden daha doğal ve huzurlu artık. Kenevir elyaftan üretilen Kenevir yatak kumaşının özel iplik yapısı, bu özellikleri kalıcı olarak muhafaza eder ve sürdürür.

Kenevir, Gelecek İçin Güvenlik Sağlar

Eşsiz bir bitki yapısı sayesinde kenevir, pamuktan çok daha az suya ihtiyaç duyar ve tekstil için daha dayanıklı bir hammadde sağlar. Pamuğa göre ¼ daha az su ile yetiştirilebilir, kenevirden elde edilen elyaf pamuk elyafına göre 4 kat daha dayanıklıdır. Yıllarca aynı alanda toprağın verimini düşürmeden yetiştirilebilir ve bu anlamda sürdürülebilir bir gelecek için hayati önem taşır.

Kenevirin Sürdürülebilir Dünyası

Binlerce ürüne dönüştürülebilen ve on binlerce fayda sağlayan bir malzeme olan Kenevir şimdi de yatak kumaşlarında kullanılıyor. Kenevir, özellikle geleceğin en önemli malzemeleri olan doğal lifler arasındaki sürdürülebilirlik özelliğiyle ön plana çıkıyor. Şimdi Boyteks ürün ailesinin bir parçası olan KENEVİR (HEMP), yatak odasına doğallığın yanı sıra diğer özellikleri de beraberinde getiriyor.

Kenevir Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

Kenevir bitkisi günümüzde tıptan gıdaya, tekstilden kimyaya, kozmetikten kağıt sektörüne kadar pek çok alanda kullanılan verimli bir bitkidir. Ürün haline getirildiğinde sağladığı faydaların yanı sıra yetiştirilmesi sırasında da toprakla mükemmel bir uyum içindedir.

Özellikler

Vücut İçin Zararsız

Nefes Alabilen

Çevre Dostu

Doğal

Kalıcı Özellik

Yıkanabilir