NE ARAMIŞTINIZ?

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Avantajlar

  • Sabahları tazelenme hissiyle uyanmayı destekler.
  • Sağlıklı cilt tonu ve yapısının geliştirilmesine uyku boyunca destek olur.
  • Vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olur.
  • Antistatik özelliği vardır.
  • Stresin ve negatif enerjinin bedenden uzak tutulmasına yardımcı olur.
  • Uzun süreli yıkamaya dayanıklıdır.

 

Filozofi

Bakırın insanlar tarafından kullanılması çok eski çağlarda başlamıştır; insanoğlu tarafından yaklaşık 7000 yıldır kullanılmaktadır. Bilinen en eski bakır yatakları Kıbrıs adasındaydı. Bakır, ismini “AesCyprium” ve simgesini “Cu” bu adanın adından almıştır.

İnsanlar, bakırı günlük yaşamlarında süs eşyasından silah imalatına, el sanatlarından mutfak malzemelerinin yapımına kadar pek çok alanda kullanmış; uygarlıkla birlikte bakıra olan ihtiyaç daha da artmıştır.

Elektriği çok iyi ileten saf bakıra duyulan gereksinim zamanla artmış; bakır, son yüzyılda çoğu sektörde kullanılmaya başlamıştır. Isı ve elektriği çok iyi ileten metallerden biri olmasıyla bilinen bakır, bu durumla birlikte anti-statik özellik kazanmış ve bu metalin tekstilde kullanılması kaçınılmaz olmuştur.

Bunun yanında, son yıllarda yapılan çalışmalara göre bakır, ciltteki hücrelerin yenilenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bakır, ayrıca birçok dokunun normal işlevini sürdürebilmesi ve cilt hücrelerinin yenilenmesi için vazgeçilmez elementlerden biridir. Bakırın cilt hücrelerini yenileme ve yaraların iyileşmesini hızlandırma özellikleri göz önünde bulundurularak son zamanlarda yara örtüleri gibi medikal ürünler ile çorap gibi tekstil ürünlerinde kullanımına sıklıkla rastlanmaktadır.

CopperTech Yatak Kumaşı Nasıl Çalışır?

Yatağın konforunu yüksek ölçüde etkileyen CopperTech yatak kumaşı anti-statik özelliği sayesinde statik elektriklenmeyi ve bunun sebep olduğu olumsuzlukları ortadan kaldırır ve rahat bir uyku ortamı sağlar. 

Özellikler

Anti-Statik

Kalıcı Özellik

Konfor

Yıkanabilir