NE ARAMIŞTINIZ?

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Avantajlar

  • Doğal detoks etkisi sunar
  • Toksinleri tutarak vücuda nüfuz etmelerini engeller
  • Zararlı uçucu bileşiklerin azaltılmasına yardımcı olur
  • Daha tazelenmiş bir uyku ortamı sağlar ve uyku kalitesini artırır
  • Cilt dostu bir üründür

Filozofi

Volkanik Kilden Gelen Zindelik Etkisi

Vücudumuz, artan sanayileşme ve 21. yüzyılın teknolojik gelişmeleri gibi birtakım kaçınılmaz çevresel faktörler nedeniyle giderek daha fazla toksine maruz kalmaktadır. Bu durum söz konusu etkenlere yetersiz beslenmenin eklenmesiyle daha da kötüleşmektedir. Vücut için zararlı olan herhangi bir madde veya element olarak tanımlanan toksinlere örnek olarak egzoz gazları, uçucu organik bileşikler ve ağır metaller verilebilir. Toksinler, solunum, temas veya sindirim yoluyla kolayca insan vücuduna geçer. Toksin maddeleri uzaklaştırma ya da bu maddelerden arındırma yöntemlerine detoks adı verilir. Detoksun amacı, vücudumuzda biriken zararlı toksinlerin etkisini azaltmaktır. Boyteks, şimdi uyku ortamında bulunan toksinlerden vücudun korunmasını sağlamak için Bentonite yatak kumaşını geliştirdi.

Bentonıte Yatak Kumaşı Nasıl Çalışır?

Bilinen en iyi detoks ajanlarından biri olan bentonit, bu özelliğiyle benzersiz bir yatak kumaşının geliştirilmesine katkı sağladı. Bentonite yatak kumaşı, bu benzersiz kilden gelen polar çekim kuvveti sayesinde ortamda bulunan zararlı toksinleri hapsederek etkilerini azaltır; böylece uyku boyunca detoks etkisi sağlar. Ayrıca vücut yüzeyinden toksinleri uzaklaştırmasıyla vücut üzerinde de detoks etkisine sahiptir.

Bentonit Nedir?

Bentonit, volkanik kül, tüf ve lavların kimyasal olarak ayrışmasından oluşan bir kil türüdür. Yoğun yanardağ faaliyetleri sonucu denize yayılan yanardağ külleri yavaş yavaş değişime uğrayarak bentoniti meydana getirmiştir. Ortaya çıkan bu özel kil, vücuttaki toksin maddeleri yok edebilme niteliğinden dolayı detoks malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Test Raporları

Uçucu organik bileşikler (VOC) havadaki toksinler arasında en çok bilinen bileşiklerdir. Bentonit içerikli detoks kumaşı bu zararlı uçucu gaz ve bileşikleri parçalar. Bentonite’in bu özelliği bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmiştir.

Özellikler

Boyteks’e Özel

Doğal

Zindelik

Ferahlık

Çevre Dostu

Tahriş Etmez

Detoks

Yıkanabilir

Test Raporları