HEIMTEXTIL 2016

2016 yılına yoğun fuar programı ile başlayan Boyteks, yatak kumaşı, döşemelik kumaş ve halı ürün gruplarında yine inovasyonun lokomotifi olmaya devam ediyor. Yılın ilk ayında Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleşen Heimtextil fuarı ile 2016 fuarlarının startını veren Boyteks’in standı fuar süresince ziyaretçi akınına uğradı.

Dünya yatak ve mobilya üreticilerinin endüstriyel tekstilde bir numaralı tercihi olan Boyteks, bu yıl da inovatif ürünleri ile fuarda ses getirdi. Nanoclean, Biorytmic ve Triple Fresh gibi özel ürünlerinin yanı sıra bu yıl koleksiyonuna kattığı özel kalite ve desenlerle fark yaratan markamız 70’yi aşkın ülkeden müşterilerini standında ağırladı.

Fuar hakkında kısa bir değerlendirmede bulanan Boyteks döşemelik kumaş satış müdürümüz Dr. Mevlüt Baydar, “Boyteks olarak ürünlerimiz bugün 100’ü aşkın ülkede, dünyanın en önemli mobilya üreticilerinin bir numaralı tercihi. Boyteks, ürün gamı ve inovasyon anlamında sektörün en önemli üreticilerinden. Müşterilerimize bize geldiğinde her türlü ihtiyacını karşılamak istiyor. Bizler de bu ihtiyaçlara cevap vermek durumundayız. Bugün Bursa fabrikamızda jakarlı dokuma, bahçe ve ofis mobilyası kumaşlarının üretimini yapıyoruz. Kayseri’deki tesislerimizde çözgülü örme, baskılı kumaş ve kadife üretimlerimiz devam ediyor. ” şeklinde konuştu.