Boyteks’in Fortune 500 Listesindeki Tırmanışı Devam Ediyor

Fortune 500 listesinde bu yıl 299’uncu sıraya yükselen Boyteks, istikrarlı büyümesini devam ettiriyor.

Dünyanın en önemli yatak ve döşemelik kumaş üreticilerinden Boyteks, istikrarlı büyümesinin sonuçlarını almaya devam ediyor. Sektörün en önemli araştırmalarından ve referans noktalarından olan Fortune 500  Türkiye listesinde Boyteks 299’uncu sıraya yükseldi.

Dünya’nın en önemli döşemelik kumaş ve yatak kumaşı üreticisi olan Boyteks, istikrarlı büyümesine devam ediyor. Boyteks, 2012 yılında yüzde 13 oranında büyüme yakalarken, 2013 yılı için büyüme oranını yine yüzde 13 olarak belirledi. Buna paralel olarak 30 milyon dolarlık yatırım hedefiyle yoluna devam eden Boyteks, istikrarlı büyümesini Fortune 500 listesindeki yerini yükselterek bir kez daha gösterdi. Ekonomi dünyasının en önemli listelerinden olan ve alanında referans noktalarından biri olan Fortune 500 Türkiye listesine geçtiğimiz yıl 305’inci sıradan giren Boyteks, bu yıl sırasını 6 basamak daha yükselterek 299’uncu sıraya yükseldi.

Kayseri’de kurulu örme ve dokuma yatak kumaşı fabrikası ile dünyada en fazla üretim kapasitesine sahip kuruluş olan Boyteks, Bursa fabrikasında jakarlı döşemelik kumaş üretimi ile sektöründe öncülüğü  elinden bırakmıyor. Boyteks, döşemelik kumaşta portföyüne yeni kattığı çözgülü örme ve kadife kumaşlarla 2013 yılında iç pazarla birlikte dış pazarlarda da sürdürülebilir büyümesine yeni ürünlerle devam ediyor. İnovasyona yaptığı yatırım ile hem dünyada hem de Türkiye’de sektöründe öncü olan Boyteks, bugün ürettiği ürünleri 83 ülkeye ihraç ediyor.