BOYTEKS Tasarımları Sektörde Trendi Belirliyor

Endüstriyel tekstilin en önemli ve yenilikçi markalarından BOYTEKS, 2016 yılında tasarımlarıyla da adından söz ettirmeye başladı. Yatak kumaşı, döşemelik kumaş ve halı üretimiyle endüstriyel alıcıların bir numaralı tercihi haline gelen BOYTEKS, özgün tasarımlarıyla da rakipleri tarafından takip ve taklit edilen marka haline geldi.

Sektörde inovasyon denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri olduklarının altını çizen BOYTEKS Yatak Kumaşı Pazarlama Müdürü Dr. Gökmen Kara, “BOYTEKS, bugün dünyanın neresine giderseniz gidin hedef kitlesi özelinde artık bilinen, tanınan bir marka. Geçen yıl 100’ü aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirdik. Desen tasarımından Ar-Ge’ye, Kalite Yönetiminden Lojistik birimimize kadar ekiplerimiz çok yoğun çalışma içerisinde. Üretim ve koleksiyon ekiplerimiz, satış ekibimizle birlikte sürekli sahada ve müşterilerimiz ile birlikte. Bu ekiplerimizle yılda 50’den fazla ülkeye seyahat ediyoruz. Çok genç ve dinamik bir ekibiz. Müşteri beklentileri ne ise onu sunmak, hatta ötesine geçmenin gayreti içerisindeyiz. Tasarım konusuna son yıllarda ciddi yatırımlar yaptık. Ekiplerimizi niceliksel olarak artırdık ve tasarımlarımızın özgünlüğünü korumak adına farklı bakış açıları kazanmalarını sağlayıcı faaliyetler gerçekleştirdik. Bunun meyvelerini toplamaya başladık. Şu an dünyanın en önemli yatak üreticileri BOYTEKS desenlerini kullanıyor ve bunları talep ediyor. Markalaşma anlamında bu bizim için çok önemli bir adım.” şeklinde konuştu. Coğrafi yaygınlığı çok yüksek bir marka olduklarının altını çizen Dr. Gökmen Kara, “ Ülkelerin desen ve tasarıma bakışı, yorumu çok farklı. Biz de hedef kitle ve coğrafya özelinde oluşan bu farklılıkları çok iyi yönetebiliyoruz” dedi.

Teknoloji ve mobil uygulamaların etkin kullanımına da büyük önem verdiklerini aktaran Kara “ Pazarlama ekibimizle birlikte müşterilerimize nasıl daha iyi hizmet verebilir onlara üretim süreçlerinde nasıl daha iyi bir danışmanlık görevi üstlenebiliriz bunun gayreti içerisindeyiz. Yeni geliştirdiğimiz mobil uygulamamız sayesinde müşterilerimiz kendi yataklarını tasarlayabiliyor, hayalindeki yatağı üretimden önce görme şansını elde edebiliyor. Bu uygulama hem iş süreçlerinin hızlanması hem de üretim sonrası çıkabilecek aksaklıkların önüne geçmesi bakımından müşterilerimize ciddi avantaj sağlıyor” şeklinde konuştu.