AKİB’ten Boyteks’e Birincilik Ödülü

Akdeniz İhracatçıları Birlikleri (AKİB), Türkiye ihracatına katkı sağlayan kuruluşları ödüllendirdi. AKİB üyesi kuruluşlar arasından sektöründe 1’inci seçilen Boyteks, ödülü Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in elinden aldı.

Türkiye ihracatına katkıları yadsınamayan AKİB`li ihracatçıların ödüllendirildiği ‘AKİB İhracat Rekortmenleri Ödül Töreni’ 30 Haziran 2013 tarihinde gerçekleştirildi. Boyteks, ihracata olan büyük katkısı ile AKİB üyesi kuruluşlar arasında sektöründe birincilik ile ödüllendirildi.

AKİB Hizmet Binası Mersin Salonu`nda gerçekleşen törene; başta Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin olmak üzere, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin Milletvekilleri, AKİB`in yönetim kurulu başkanları ile çok sayıda ihracatçı ve işadamı katıldı.

2012 yılı ihracat performanslarına göre, AKİB çatısı altında faaliyet gösteren 8 sektörün ilk 5 firmasının ödüllendirildiği gecede, Boyteks adına ödülü Boyteks İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuncer Berberoğlu, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in elinden aldı.