CLIMA NATURA

Isı dengesi

Ortamdaki ısıyı soğurma ve tekrar geri yayma  fonksiyonuna sahip  Clima Natura yatak kumaşı  sıcaklığı çift yönlü olarak ayarlayabilen bir uyku teknolojisidir. Ortamdaki sıcaklık dalgalanmasını regüle ederek oluşturduğu mikro-klima özelliğiyle üstün uyku konforu sağlayan Clima Natura, sıcakta serinlik, soğukta sıcaklık etkisi oluşturur.
Ayrıca anti-bakteriyel etkisiyle bakteri oluşumuna engel olan Clima Natura, sunduğu anti-statiklik özellikle de vücutta biriken statik elektriği vücuttan uzaklaştırır.

PCM’in çalışma ilkesi

Clima Natura yatak kumaşı   termo-regülasyon özelliğini ipliğindeki elyafların içerisine yerleştirilen sıcaklığa duyarlı  materyallerden alır. Bu teknolojiye faz değiştirme materyali denir (PCM). Kumaş içerisinde yer alan faz değiştiren materyaller ortam sıcakken çevreden ısı alıp sıvı faza geçerek serinlik, ortam soğuduğunda çevreden aldıkları ısıyı ortama tekrar yayarak katı faza geçerken ısıtma etkisini gerçekleştirir. Yıkanmayla sahip olduğu teknolojiden herhangi bir şey kaybetmeyen Clima Natura, akıllı sıcaklık yönetim sistemi sayesinde cildin sıcaklık değişimini azaltarak kullanıcı konforunu artırır.

ClimaNatura yatak kumaşının özellikleri

• Termo-regülasyon
• Antibakteriyel
• Anti-statik
• Mükemmel uyku konforu
• Yıkamaya dayanıklı

Clima Naturre bedenin ideal uyku sıcaklığını düzenlemesi ve koruması için yardımcı olur.

Faz Değiştiren Materyal

Isı Düzenleyici