NE ARAMIŞTINIZ?

Re-Cycle

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Filozofi

Yenilikçi Boyteks Teknolojileri, Plastik Atıkları Halıya Dönüştürüyor…

Türkiye’nin en önemli tekstil markalarından BOYTEKS, öncüsü olduğu inovatif yaklaşımlarına her geçen gün yenilerini eklerken sürdürülebilir temiz çevre bilinci ile ürünlerine hayat vermektedir.

Yaşam alanlarımızdaki konfora katkı sağlamak için; vücut iç iletişimini artıran Biorytmic, vücut dolaşımının daha hızlı ve düzenli olmasını destekleyen Magnerest, negatif enerjiyi pozitife çevirerek doğal bir terapi ortamı sunan Ametist, eşsiz serinlik hissiyle konforunuzu maksimuma taşıyan ve yaşam alanınızda rahatlığı hissettiren Cooler, havadaki zararlı gazları ve kötü kokuları maskelemeden yok eden ve yaşam alanları için daha ferah bir atmosfer sağlayan Triple Fresh, stresinizi azaltarak sizi yenilemeye yardımcı olan Stress Free ve daha bir çok yeni inovatif halıları yaşam alanlarınıza taşıyan BOYTEKS şimdi doğada kolay çözülebilen Re-Cycle halı üretimleri yapmaktadır.

Biyolojik olarak parçalanabilir plastikler, atık kumaş, tekstil ve konfeksiyon atıklarının geri kazanılması ile elde edilen geri dönüşümlü rejenere iplikler ile üretilen halılar; doğadaki plastik atıkların azalmasına katkı sağlamasının yanı sıra çevreye zarar vermeyecek şekilde doğada parçalanabilir özelliğe sahiptir.

Gelecek nesiller için doğayı korumanın ve bunları sürdürebilir hale getirmenin bilincinde olan Boyteks, bu yıl; halıda muhteşem ve göz alıcı tasarımları Re-Cycle ürünler ile tamamlayarak; yaşam alanlarımıza farklı tasarımlar ile renk katarken, doğaya ve çevreye olan sorumluluğunu da yerine getirmeyi amaçlamıştır.

Re-Cycle halı atık pet şişelerden özel yöntemlerle elde edilen ipliklerden üretilmektedir. Re-Cycle halı toprakta uzun süre kaldığında oluşacak reaksiyonlar ile çevreye zarar vermeyecek şekilde doğada çözünür. Boyteks çevre bilinciyle geliştirdiği Re-Cycle halılar sayesinde gelecek nesillere daha güvenli bir Dünya bırakmanız için imkan sağlıyor.

Sürdürülebilirlik kavramı değişen Dünya’mızda en önemli değerlerdendir. Doğaya verilen her türlü zarara rağmen doğa insanoğluna hep cömert davranmaktadır. Gelecek nesiller için doğayı korumamız, mümkün olan en iyi seçimleri yapmamız ve bunları sürdürülebilir hale getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.