NE ARAMIŞTINIZ?

Magnerest

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Avantajlar

  • Manyetik terapi etkisi sağlar.
  • Manyetik alan etkisiyle vücut dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olur.
  • Gün içindeki stresin azalmasına yardımcı olur.
  • Beden sağlığını destekleyici özellik gösterir.
  • Vücudun dinlenmesine ve rahatlamasına yardımcı olur.
  • Rahatlamayla birlikte zindelik ve ferahlama sağlar.

Filozofi

Manyetik Alan Eksikliğinden Etkilenmeyin

Teknolojinin ve yeni yașam stillerinin etkisinde kalan dünya, artık daha hızlı dönüyor. Zamanın ruhunu okumak ve hayatın ritmini yakalamak isterken vücudumuz her zamankinden daha fazla yoruluyor.

Uzayda dünyamızı çevreleyen bir manyetik alanın varlığı, tıpkı yer çekimi gibi kanıtlanmıș bir bilimsel gerçek. Pusulaların farklı yerlerde aynı yönü göstermesi de yerküreden gökyüzüne kadar devam eden bu manyetik alanının varlığını gösteren kanıtlardan sadece biri. Canlı ya da cansız tüm varlıklar kendi manyetik alanlarına sahip ve her șey kendi manyetik alanıyla birlikte “Manyetosfer” adındaki bu manyetik alanının etkisi altında ve bu manyetik alanın etkisi azalıyor.

Manyetik alan eksikliğinin olumsuz etkilerini azaltmak için Boyteks tarafından geliștirilen Magnerest halı, azalan manyetik alan eksikliğinden daha az etkilenmek ve gün içinde yeniden kazandığınız enerjiyle yașamınızı daha verimli kılmak mümkün.

Magnerest’le Daha Üretken Bir Yaşam

İnsan vücudundaki manyetik alan, biyoelektrik yüklerinin hareketinden meydana gelir. İnsanlar kendi manyetik alanları yanında doğal olarak yașadıkları çevrenin de manyetik alanının etkisi altındadır ve insan vücudu yeryüzünün manyetik alanı ile uyum içinde hareket eder.

Fakat bu uyum çeșitli nedenlerden dolayı bozulabilir. “Manyetik Alan Eksikliği” olarak adlandırılan bu durum üzerine birçok bilimsel çalıșma yapılmıștır.

Yapılan çalıșmaların en çok bilinenlerinden biri, Japon hekim Prof. Dr. Nakagawa’nın* 10 binden fazla hasta üzerinde gerçekleștirdiği çalıșmadır. Bu çalıșma sonucunda Nakagawa, ortaya çıkan pek çok sorunun kaynağı olarak insan organizmasını çevreleyen bu manyetik alanın așırı zayıf olmasını göstermiștir.

İki kez Nobel ödülü almıș olan Amerikalı Linus C. Pauling** ise kanda bulunan demir içerikli hemoglobinin manyetik özellikler tașıdığını kanıtlamıștır. Manyetik alanların etkisi sonucunda kan dolașımı hızı artmaktadır. Böylece hücre yapılarına daha fazla oksijen ve besin nakli sağlanmaktadır.

*Nakagawa, Kyoichi, M.D., “Magnetic Field Deficiency Syndrome and Magnetic Treatment”, Japanese Medical Journal No. 2745, Dec. 4, 1975

**Pauling L, Coryell CD. The Magnetic Properties and Structure of the Hemochromogens and Related Substances. Proc Natl Acad Sci U S A. 1936 Mar;22(3):159–163

Vücut sağlığı için en önemli şey iyi bir kan dolaşımıdır. Besinlerin, oksijenin, vitaminlerin ve enzimlerin daha fit kalmamız için hızlı ve yeteri kadar taşınması gerekir. Manyetiğin etkisi metabolizmayı aktif hale getirir ve vücut dolaşımını olumlu yönde destekler. Vücut dolaşımının daha düzenli ve hızlı olmasını desteklemek amacıyla da Boyteks tarafından geliştirilen Magnerest halı, olușturduğu manyetik alan ile gün boyunca enerji seviyenizin yükselmesine yardımcı olur.

 

Magnerest Nasıl Çalıșır?

Vücut dolaşımının iyi olması sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez bir faktördür. Magnerest halı, yapısında barındırdığı özel formülasyonu sayesinde manyetik bir alan oluşturur. Oluşan manyetik alan ayak temasıyla dalgalar halinde dokudan geçer ve kandaki demir iyonları arasında bir itme kuvveti oluşturarak kan hücrelerinin birbirine yapışmasını engeller. Böylece vücut dolaşımının daha hızlı ve düzenli olmasını destekler. Mıknatıslar kan dolaşımını iyileştirir, böylelikle vücut hücrelerinin daha çok oksijen ile beslenmesi sağlanır, tersinir etki olarak toksinler de hızlı bir şekilde vücuttan atılır. Vücut enerjisi dengelenir. Kan dolaşımının iyileşmesi, genel vücut sağlığının verimliliği artırır.